Gizlilik politikası

“Bedavaarkadaslisitesi.net ilan verme sözleşmesi içerik metni”:

A) “Kişi”nin “Site” içerisinde sunulan arkadaşlık ilanı verme sayfasını ücret ödemeden ve üye olmadan kullanabileceğini bildiğini.

B) Bedavaarkadaslisitesi.net sitesinde hizmetlerden yararlanmak için gerekli olan iş ve işlemleri hiç bir zorlama, baskı altında kalmadan tarafınızca gerçekleştirdiğini.

C) Kendisinin belirlediği ilan bilgilerinin doğru olduğunu taahhüt ettiğini.

D) Bedavaarkadasliksitesi.Net’e yüklediğiniz resimin size ait olduğunu onayladığınızı.

E) Başkasına ait telefon numarası, mail adresi, resim veya sosyal medya bilgilerinin suç teşkil ettiğini bildiğini.

F) Oluşacak her türlü sorunlarda sitemizin sorumlu tutulmayacağını ve savcılık tarafından istenilen bilgilerin yetkili kişilerle paylaşılacağını bildiğinizi.

TÜM YAZILAN BİLGİLERDEN HABERDAR OLDUĞUNUZU VE BUNLARI KABUL EDEREK SİTEMİZİ KULLANDIĞINIZI ONAYLAMIŞ OLURSUNUZ.

1. İşbu sözleşme kapsamında “İlan ve mesaj gönderenler”; https://bedavaarkadasliksitesi.net/’e giriş yapan ziyaretçiler sitemiz’de sunulan hizmetlerden, ücretsiz olarak yararlanan gerçek kişileri ifade etmektedir.

2. https://bedavaarkadasliksitesi.net/’e ilan içersinde gönderilen e mail adresleri, telefon numaraları yada herhangi sosyal sehap bilgileriniz üçüncü kişilerle paylaşılacaktır.

3. Ziyaretçiler, site’deki mesajlaşmalarında kişisel bilgilerini paylaşırken veya site üzerindeki herkese açık alanlarda kişisel bilgilerini yayınlarken, bu kişisel bilgilerin başka bir üye veya bilgileri hukuka aykırı yollardan elde edebilecek herhangi bir üçüncü kişi tarafından kullanılması sonucu doğacak hiçbir zarardan https://bedavaarkadasliksitesi.net/’in sorumlu olmadığını kabul, beyan ve taahhüt ederler.

4.5651 sayılı İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanun gereği, hizmet ve içerikleri barındıran sistemi sağlayan ve işleten kişi olarak, sistemle ilgili sorunların tanımlanması ve Siteler’de çıkabilecek sorunların ivedilikle giderilebilmesi için, https://bedavaarkadasliksitesi.net/, gerektiğinde ziyaretçilerin IP adreslerini tespit etmekte, ilgili kanun uyarınca IP adreslerini saklamakta ve kullanmaktadır. IP adresleri, Ziyaretçileri genel  bir şekilde tanımlamak ve kapsamlı demografik bilgi toplamak amacıyla da kullanılabilir.

5.5651 sayılı İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanun m.5/1 uyarınca; https://bedavaarkadasliksitesi.net/ üzerindeki içeriği kontrol etmek veya hukuka aykırı bir faaliyetin söz konusu olup olmadığını araştırmakla yükümlü değildir.

Ziyaretçiler, Siteler üzerinde, https://bedavaarkadasliksitesi.net/’in faaliyetleri haricinde maruz kaldıkları, kişisel bilgilerinin kullanımıyla alakalı olarak gerçekleştirilecek suç eylemleri de dahil, hiçbir eylemden https://bedavaarkadasliksitesi.net/’in sorumlu olmadığını/olmayacağını kabul, beyan ve taahhüt ederler.

6. Ziyaretçiler’in, Siteler üzerinde oluşturacakları ilan profili sayfası gereği ve Site üzerindeki çeşitli formların doldurulması ve oylamaların yapılması suretiyle, kendileri ile ilgili bazı tanıtıcı kişisel bilgi ve görsel içerikleri https://bedavaarkadasliksitesi.net/’e vermeleri gerekmektedir.

Kişisel bilgiler(e-posta, telefon numarası vb.), gerektiğinde kullanıcıyla temas kurmak için de kullanılır. https://bedavaarkadasliksitesi.net/ tarafından talep edilen veya kullanıcı tarafından sağlanan ya da Site üzerinden yapılan işlemlerle ilgili bilgiler, https://bedavaarkadasliksitesi.net/ ve işbirliği içinde olduğu kişiler tarafından, https://bedavaarkadasliksitesi.net/’in ziyaretçiler’i ve müşterileri ile yaptığı sözleşmeler ile belirlenen amaçlar ve kapsam dışında olsa dahi, kullanıcının kimliği ifşa edilmemek kaydıyla, çeşitli istatistiksel değerlendirmeler yapmak, veritabanı oluşturmak veya pazar araştırmaları yapmak için kullanılabilir.

7. https://bedavaarkadasliksitesi.net/, ilan verme esnasında ya da başka herhangi bir aşamada aldığı onay kapsamında, ziyaretçilerine e-posta ve SMS yoluyla ticari ileti gönderimi yapabilir.

8.  https://bedavaarkadasliksitesi.net/, Site dahilinde başka sitelere link verebilir.  https://bedavaarkadasliksitesi.net/, link vasıtasıyla erişilen sitelerin gizlilik uygulamaları ve içeriklerine yönelik herhangi bir sorumluluk taşımamaktadır.

9. https://bedavaarkadasliksitesi.net/, işbu Gizlilik Politikasında aksi belirtilmedikçe ve aşağıda belirtilen sınırlı durumlar haricinde, işbirliği içinde olmadığı şirketlere ve üçüncü kişilere ilan sahiplerine ait bilgileri açıklamayacaktır. Bu durumlar ;

a.     Yetkili hukuki ve idari otoriteler tarafından çıkarılan ve yürürlükte olan Kanun, Kanun Hükmünde Kararname, Yönetmelik v.b. hukuk kurallarının getirdiği zorunluluklara uyulması;

b.     https://bedavaarkadasliksitesi.net/’in ilan sahipleri ile yaptığı sözleşmelerin gereklerinin yerine getirilmesi ve bunların uygulamaya konulması;

c.     Yetkili idari veya adli otoriteler tarafından, usulüne göre yürütülen bir araştırma veya soruşturmanın yürütülmesi amacıyla, İlan ve mesaj gönderenlere ’le ilgili bilgi talep edilmesi; ve

d.    İlan sahipleri’nin hakları veya güvenliklerini korumak için bilgi verilmesi halleridir.

10. https://bedavaarkadasliksitesi.net/, kişisel bilgileri kesinlikle özel ve gizli tutmayı, bunu bir sır saklama yükümlülüğü olarak addetmeyi ve gizliliğin sağlanması ve sürdürülmesi, gizli bilginin tamamının veya herhangi bir kısmının kamu alanına girmesini veya yetkisiz kullanımını veya üçüncü bir kişiye ifşasını önlemek için gerekli tüm tedbirleri almayı ve gerekli özeni göstermeyi taahhüt etmez.  https://bedavaarkadasliksitesi.net/’in gerekli bilgi güvenliği önlemlerini almasına karşın, Siteye ve sisteme yapılan saldırılar sonucunda gizli bilgilerin zarar görmesi veya üçüncü kişilerin eline geçmesi durumunda, https://bedavaarkadasliksitesi.net/‘in herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır.

11. https://bedavaarkadasliksitesi.net/, ilan verenler’e ve ziyaretçilerin Siteyi kullanımına dair bilgileri, teknik bir iletişim dosyasını (Çerez-Cookie) kullanarak elde edebilir. Bahsi geçen teknik iletişim dosyaları, ana bellekte saklanmak üzere, bir web sitesinin, kullanıcının tarayıcısına (browser) gönderdiği küçük metin dosyalarıdır. Teknik iletişim dosyası, bir web sitesi hakkında durum ve tercihleri saklayarak, internetin kullanımını kolaylaştırır. Teknik iletişim dosyası, bir web sitesini kaç kişinin kullandığı, bir kişinin web sitesini hangi amaçla, kaç kez ziyaret ettiği ve sitede ne kadar kaldığı hakkında istatistiksel bilgileri elde etmek amacıyla kullanılabilir. Ayrıca, Üyeler için özel olarak tasarlanmış kullanıcı sayfalarından, dinamik olarak izinli pazarlama mesajı ve içerik üretilmesine yardımcı olur. Teknik iletişim dosyası, ana bellekten veya Üyeler’in e-mail adresinden veri veya başkaca herhangi bir kişisel bilgi almak için oluşturulmamıştır

12. https://bedavaarkadasliksitesi.net/ tarafından Siteler dahilinde düzenlenen periyodik anketlere cevap veren ziyaretçiler’den elde edilen bilgiler, https://bedavaarkadasliksitesi.net/ veya işbirliği içinde olduğu kişiler tarafından, bu ziyaretçilere ilgili mevzuat uyarınca doğrudan pazarlama yapmak, istatistiksel analiz yapmak veya veritabanı oluşturmak amacıyla kullanılmaktadır.

13. https://bedavaarkadasliksitesi.net/, hukuki, idari ve adli makamlar tarafından, soruşturma kapsamında talep edilen, ziyaretçiler’e ait bütün kişisel bilgileri vermekle hukuken yükümlüdür.

https://bedavaarkadasliksitesi.net/, soruşturma için talep edilen bilgi ve belgelere erişmek için, bütün ilan veren ve mesaj gönderen kişilerin kişisel profilleri ve mesajlaşma kayıtlarında arama yapabilir.

14. https://bedavaarkadasliksitesi.net/, İlan verme Sözleşmesi, işbu Gizlilik Kuralları’na aykırı davranışlarda bulunduğu tespit edilen veya diğer ilan verenlerin şikayetlerine konu olan ziyaretçiler’in kişisel profilleri ve mesajlaşmalarını inceleyebilir, bu ziyaretçiler’in kişisel bilgi paylaşımını ve kişisel profil yayınını durdurabilir.

15. https://bedavaarkadasliksitesi.net/, Ziyaretçiler aracılığıyla yaptığı 12 aydan eski tarihli mesajlaşmalarını ve Siteye 18 ay boyunca giriş yapmayan ilan sahiplerinin ise tüm mesajları ile kişisel profillerinin tamamını silebilir.

16.Üyeler, kişisel verilerinin işbu Gizlilik Politikası’nda belirtilen şekillerde kullanılmasına ve üçüncü kişilerle paylaşılmasına onay verdiklerini kabul, beyan ve taahhüt ederler.

17. https://bedavaarkadasliksitesi.net/, işbu Gizlilik Politikası hükümlerini, dilediği zaman Siteler’de yayınlamak suretiyle, tek taraflı olarak değiştirebilir. https://bedavaarkadasliksitesi.net/’in değişiklik yaptığı Gizlilik Politikası hükümleri, Site’de yayınlandığı tarihte yürürlüğe girer. İlan verenler, Gizlilik Politikası’nda yapılan değişiklikleri kabul etmemeleri halinde, Siteler’in kullanımına son vermelilerdir. Aksi takdirde Gizlik Politikası’ndaki değişiklikleri kabul etmiş sayılırlar.